DIETA wg dr DĄBROWSKIEJ
W Willi Jerrego w Szczyrku stosujemy następujące diety:

- warzywno-owocową,
- post na płynach,
- pełnowartościową-makrobiotyczną,

Dieta warzywno-owocowa

Dieta warzywno-owocowa jest najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na przywrócenie równowagi i oczyszczenia organizmu co sprzyja regeneracji, rewitalizacji i długowieczności. Dieta działa jak post dostarczając zaledwie 800 kcal dziennie co jest równoznaczne z obniżeniem dostarczania kalorii o 60% w stosunku do normalnego żywienia. Na tym polega jej fenomen.Niska kaloryczność przywraca zdrowie na poziomie genów usuwając przyczynę chorób współczesnej cywilizacji, którą jest wadliwe pod względem ilościowym i jakościowym wyżywienie. Dieta ta nie jest szkodliwa i nie ma skutków ubocznych natomiast w miarę redukcji masy ciała normalizują się nieprawidłowe parametry np.ciśnienie,akcja serca,stopniowo ustępują objawy chorobowe. Po zakończeniu kuracji stopniowo wdrażamy zdrowe żywienie, żywienie pełnowartościowe co wiąże się z całkowitym porzuceniem złych nawyków, w myśl słów Hipokratesa:"Jeśli nie zmienisz swoich przyzwyczajeń, nie będzie można Ci pomóc"

Post na płynach

Post na płynach podobnie jak dieta warzywno-owocowa uruchamia w organizmie odżywianie wewnętrzne i samoleczenie, ale robi to szybciej i skuteczniej. W postaci płynów zjadamy nie więcej niż 200 kacl. a organizm uwolniony od konieczności trawienia większej ilości pokarmu szybciej zaczyna pożeranie zapasów a potem zjadanie chorych i zwyrodniałych komórek. Taka głodówka trwa od 2-10 dni a udział w niej jest możliwy po wnikliwej konsultacji lekarskiej. Na posiłki składa się 8-10 szklanek płynów dziennie w tym dwa soki świeżo wyciskane, ciepła woda z cytryną,ciepły zakwas buraczany,zupy z warzyw w postaci kremu, herbaty ziołowe, woda którą pijemy między posiłkami (min.3 litry dziennie)

Dieta pełnowartościowa.

Posiłki przygotowywane są ze świeżych warzyw w 40%, świeżych owoców w 10%, ziaren w 10%, nienasyconych kwasów tłuszczowych w 10%, białka 25%, ziół i przypraw w 5% całość dopełnia woda,świeżo wyciskane soki, zakwas buraczany,herbaty ziołowe. Na takiej diecie nie pijemy alkoholu, kawy, czarnej, zielonej i białej herbaty, nie palimy papierosów, nie jemy mięsa i tłuszczu zwierzęcego z wyjątkiem ryb i masła.Ilość nabiału redukujemy do minimum, nie spożywamy cukru (zastępujemy stewią, miodem, syropem z agawy) białej mąki,utwardzonych tłuszczów roślinnych i rafinowanych olejów.

WSKAZANIA do zastosowania diety:
 • nadwaga, otyłość, profilaktyka zdrowia, zapalenie wątroby, zespół "suchego oka"wysoki cholesterol,miażdżyca serca i naczyń krwionośnych,zwyrodnienie stawów,nadciśnienie,alergie skórne i pokarmowe,astma,przeciekające jelita, candidia,choroby endokrynologiczne np.niedoczynność tarczycy,dolegliwości związane z menopauzą.
PRZECIWWSKAZANIA do zastosowania diety:
 • nadczynność tarczycy, grużlica, choroby psychiczne np.depresja, krańcowe wyniszczenie organizmu,przeszczep narządów,wyniszczenie organizmu przez chorobę nowotworową,okres ciąży i laktacji, dializy,dojrzewanie,cukrzyca typu I.
  W takich przypadkach dr Dąbrowska zaleca dietę pełnowartościową.
KORZYŚCI wynikające z zastosowania diety:
 • oczyszcza skórę, wygładza zmarszczki, "zjada" zapasy tłuszczu- w czasie 2-ch tygodni diety ciężar ciała obniża się średnio o 5%
 • stabilizuje ciśnienie krwi: obniża wysokie, podwyższa niskie, dotlenia krew,
 • normalizuje poziom cukru we krwi, rozpuszcza zakrzepy i doprowadza do cofania się miażdżycy,
 • usprawnia wydalanie z organizmu toksyn (oczyszcza stłuszczoną watrobę, usuwa złogi w stawach)
 • zwiększa odporność organizmu na zakażenia jednocześnie leczy przewlekłe choroby zapalne i zwyrodnieniowe,
 • sprzyja regeneracji organizmu dlatego nazwana jest dietą odmładzającą,
 • redukuje głód i jedzenie bez przyczyny.
 • ZAPRASZAMY! – na chwilę, na weekend, na turnusy

  +48 532 809 910

  Willa Jerrego wszelkie prawa zastrzeżone.

  Projekt i wykonanie: Mapi Media